Gespeelde boules

Heb je een vraag over de reglementen of spelregels bij petanque. Heb je een bijzondere situatie meegemaakt? Laat het hier weten.
Plaats reactie
augustf
0 Stars
0 Stars
Berichten: 3
Lid geworden op: 23 feb 2014, 07:14
Boules: OBUT RCX 690 75

Gespeelde boules

Bericht door augustf » 12 aug 2017, 07:28

In den lande hoort men veelvuldig dat, als er een meting wordt verricht en de boules even neerleg worden, dat deze boules gespeeld zijn en niet meer geworpen mogen worden in de lopende menne,
Dus worden deze boule(s) om twee redenen ongeldig verklaard omdat ze:
A: niet vanuit de cirkel zouden zijn geworpen (art.6)
B: meerdere boules tegelijk zijn gespeeld.(art.16)
In mijn ogen kan een boule pas gespeeld zijn als deze vanuit de cirkel zijn geworpen richting de but, dus het even neerleggen valt niet onder deze catagorie,
Mijn vraag nu is: hoe denken mijn mede scheidsrechters en/of leden van de reglementencommissie hierover????

Gebruikersavatar
jacpetanque
6 Stars
6 Stars
Berichten: 3813
Lid geworden op: 19 apr 2008, 09:22
Boules: Match+ 700 gr 74 mm
Locatie: Hilversum
Contacteer:

Re: Gespeelde boules

Bericht door jacpetanque » 12 aug 2017, 08:35

Wat een onzin! Het doet me denken aan de schriftgeleerden uit het Nieuwe Testament.

henkwzn
0 Stars
0 Stars
Berichten: 9
Lid geworden op: 20 feb 2013, 20:27

Re: Gespeelde boules

Bericht door henkwzn » 12 aug 2017, 21:14

In den lande wordt veel onzin 'verkocht'... of gebakken lucht: laat ze maar kletsen!


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

pcdegooiers
0 Stars
0 Stars
Berichten: 6
Lid geworden op: 27 mar 2016, 07:38

Re: RE: Gespeelde boules

Bericht door pcdegooiers » 13 aug 2017, 07:13

augustf schreef:In den lande hoort men veelvuldig dat, als er een meting wordt verricht en de boules even neerleg worden, dat deze boules gespeeld zijn en niet meer geworpen mogen worden in de lopende menne,
Dus worden deze boule(s) om twee redenen ongeldig verklaard omdat ze:
A: niet vanuit de cirkel zouden zijn geworpen (art.6)
B: meerdere boules tegelijk zijn gespeeld.(art.16)
In mijn ogen kan een boule pas gespeeld zijn als deze vanuit de cirkel zijn geworpen richting de but, dus het even neerleggen valt niet onder deze catagorie,
Mijn vraag nu is: hoe denken mijn mede scheidsrechters en/of leden van de reglementencommissie hierover????
Is een steeds foute voorkomende interpretatie van het regelement.


Verstuurd vanaf mijn SM-G955F met Tapatalk


buutjuh
3 Stars
3 Stars
Berichten: 337
Lid geworden op: 10 feb 2009, 21:17

Re: Gespeelde boules

Bericht door buutjuh » 14 aug 2017, 17:00

Mijn advies: Mijd toernooien waar scheidsrechters rondlopen die dit soort kul verkopen!

Gebruikersavatar
Paul Wagenaar
5 Stars
5 Stars
Berichten: 1095
Lid geworden op: 26 feb 2007, 12:23
Boules: RCX, 72, 700
Locatie: Zwolle
Contacteer:

Re: Gespeelde boules

Bericht door Paul Wagenaar » 15 aug 2017, 19:17

De commissie wedstrijdsport nationaal heeft duidelijkheid gevraagd over geworpen boules. Aanleiding van de vraag was de beslissing van een scheidsrechter een boule als gegooid te hebben beoordeeld tijdens de finale van het NK veteranen 2016, waarbij een speler hurkend in de cirkel 1 boule naast zich buiten de cirkel neerlegde om die hand vrij te hebben. Het antwoord van de Reglementencommissie staat hieronder.

Citaat:
De reglementencommissie staat voor een strikte definitie: Elke boule die door een speler tijdens een werpronde al of niet vanuit de cirkel door een beweging van de arm of hand in de baan gebracht wordt, dient als geworpen beschouwd te worden. Het al of niet “per ongeluk” laten vallen van een boule is een beweging van de hand. Een vanuit de juiste cirkel geworpen boule is geldig en blijft in principe liggen (markeren en wegnemen mag) een buiten de cirkel geworpen boule is ongeldig en dient uit het spel genomen te worden.
Dat betekent ook dat de scheidsrechter, die vaak niet uit eigen waarneming kan vaststellen welke boules wel of niet geworpen zijn, ervan uit mag gaan dat alle zich in de baan bevindende boules geworpen zijn. Tenzij ze natuurlijk op een doekje liggend, tijdelijk zijn weggelegd om te meten. Ook dan verdient het evenwel de voorkeur de nog niet gespeelde boules niet in de baan te leggen.
De reglementencommissie beveelt bovendien daarom aan om in dit verband in het TRP een regel op te nemen op te nemen, dat zich behalve de al aanwezige losse en vaste obstakels geen andere objecten zich in de baan mogen bevinden dan het but en de al geworpen boules.
Einde citaat.

Dus boules die je weggooit in de richting van de cirkel omdat je niet alle boules in de hand wil hebben kunnen als gegooid worden beschouwd. Ook wanneer je kijkt naar je tegenstander (die moet gooien) en je laat een boule per ongeluk vallen. In theorie houdt dat zelfs in, dat wanneer je aan het einde van een werpronde de but snel oppakt en weer uitgooit voor een volgende werpronde, dat de boules die nog op de grond liggen als gegooid kunnen worden beschouwd. De vervolg vraag die is gesteld is "wat is: in de baan?". Bijvoorbeeld bij een speelveld met meerdere banen.
Ik word tireur wanneer ik als pointeur tekort schiet.

Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 0 gasten